Dobro došli

na naše nove osvježene stranice

pomoći drugim ljudima, kontaktirajte nas putem e-mail adrese, facebooka ili telefona

I sretna  Nova 2018. godina

I sretna Nova 2018. godina

sve najbolje za blagdane i neka Vam je uspješna ova godina

20160422razmjena mUdruga volontera Nova Gradiška organizira novu humanitarnu razmjenu viškova odjeće i obuće. Humanitarna razmjena će se održati u subotu 23. 04. 2016. godine od 8:00 do 12:00 sati u Društvenom domu u Novoj Gradiški, a suvišnu odjeću i obuću građani mogu donijeti već u petak 22. 04. u Društveni dom od 17:00 do 20:00 sati.

Pozivamo građane Nove Gradiške i okolice da se odazovu akciji jer oslobađajući se viška odjeće i obuće iz kuće, pomažete drugim ljudima kojima ta odjeća treba, a možda i vi baš pronađete nešto što želite. Cilj ove humanitarne akcije je da ljudima pružimo priliku da se riješe svojih viškova odjeće, a drugim građanima da dođu i uzmu što im je potrebno.

20160111 dostojanstven zavrsetak v

Palijativna skrb je sveobuhvatna (zdravstvena, psihološka, socijalna i duhovna) skrb s ciljem pružanja potrebne njege bolesnicima s neizlječivom bolešću koja značajno skraćuje životni vijek.

Prioritet je bolesniku olakšati bol, ali i članovima njegove obitelji pružiti psihosocijalnu pomoć te na sve načine podići kvalitetu života od trenutka dijagnoze do razdoblja žalovanja nakon smrti bolesnika. Ovaj oblik skrbi bolesniku je potreban dok je kod kuće, u bolnici ili u domu za starije i nemoćne.

volonteri u gunji velika

Udruga volontera Nova Gradiška organizirala je već četiri akcije volonterske pomoći i rada u Gunji. Zadnje tri subote kretalo se iz Nove Gradiške u jutarnjim satima da bi se pomoglo stanovnicima poplavom razorene Gunje. Kući se vraćalo kasno poslije podne.

gorjanski

Ako bismo tvornice lijekova, ortopedske kuće vratili u državni sustav, i kada ne bismo dali Imunološki zavod, ne bismo imali posrednike, potkupljivanje liječnika, korupciju. Problem je pak što se, uvede li se ovakav red, smanjuje dobit onih koji zarađuju na bolesti – poručuje dr. Dražen Gorjanski u svojoj knjizi „Reforma zdravstva – priručnik za neznalice, političare i ministre“.

Svi zainteresirani građani koji žele čuti nešto više o prijedlozima dr. Gorjanskog za bolje hrvatsko zdravstvo, pozvani su u utorak 12. svibnja 2015. godine u 18 sati i 30 minuta u novogradišku Gradsku vijećnicu, u kojoj će se održati izlaganje dr. Gorjanskog i predstavljanje njegove knjige „Reforma zdravstva – priručnik za neznalice, političare i ministre“.

Organizatori promocije su:

Udruga volontera Nova Gradiška,
Liga za borbu protiv raka „Dr. Zorislav Slović“
Gradsko društvo Crvenog križa Nova Gradiška.

U utorak 24. 09 2013. godine Udruga volontera organizira promociju knjige "Preživio sam Vukovar i Ovčaru" te projekta "Put vjere i nade". Gost prezenter koji je uz to i suautor knjige biti će Srećko Karić. Promocija će se održati u velikoj pastoralnoj dvorani crkve Bezgrešnog začeća Blažene Djevice Marije.

Vilim Karlović je kao dvadesetogodišnjak napustio mirni obiteljski život u Zagrebu i uspješnu sportsku karijeru prvaka ondašnje države u full kontaktu zamijenio ulaskom u Prvu gardijsku brigadu „Tigovi“ i obranom Vukovara. Jedan je od malobrojnih koji je preživio pokolj na Ovčari i Veleprometu, a potom i zlostavljanja u Vukovaru (četnici su mu spaljivali dijelove tijela i rezali mišiće) te premlačivanja u logoru u Srbiji. Nakon razmjene zarobljenika ponovo se vraća u jedincu i sudjeluje u svim ključnim akcijama za oslobođenje Hrvatske.

Vrhunac osobne drame i istinsko obraćenje doživljava prije nekoliko godina u zagrebačkom pritvoru u kojem se našao stoga što je izmučen kamatarenjem, ucjenama i prijetnjama oduzeo život vlastitom kumu. Kako sam piše u knjizi, tada je doživio svoje životno dno iz kojeg je na koljenima zavapio Bogu za oproštenje. U ovoj knjizi iskreno i potresno svjedoči o svom životnim putu te o tome kako nikad ne smijemo gubiti vjeru i nadu.