Dobro došli

na naše nove osvježene stranice

pomoći drugim ljudima, kontaktirajte nas putem e-mail adrese, facebooka ili telefona

I sretna  Nova 2018. godina

I sretna Nova 2018. godina

sve najbolje za blagdane i neka Vam je uspješna ova godina

20121006dan jabuka2012mDana 6. listopada (subota) 2012. godine Liga za borbu protiv raka "Zorislav Slović" i Udruga volontera iz Nove Gradiške organiziraju akciju "Dani jabuka", uoči obilježavnja "Svjetskog dana jabuka". Akcija će se održati na Korzu (ispred Varteksa) od 10 do 12 sati.

Tradiciju održavanja Dana jabuka 20. listopada započela je godine 1990. u Londonu organizacija Common Ground (Zajednička tla), s ciljem promicanja njenih zdravstvenih kvaliteta i demonstracije mnogobrojnih sorti jabuke koje se u Engleskoj uzgajaju. S vremenom su tradiciju obilježavanja Dana jabuka i drugdje u svijetu prihvatile brojne škole i udruge promičući na taj način važnost jabuke u zdravlju i prehrani ljudi.