20160111 dostojanstven zavrsetak v

Palijativna skrb je sveobuhvatna (zdravstvena, psihološka, socijalna i duhovna) skrb s ciljem pružanja potrebne njege bolesnicima s neizlječivom bolešću koja značajno skraćuje životni vijek.

Prioritet je bolesniku olakšati bol, ali i članovima njegove obitelji pružiti psihosocijalnu pomoć te na sve načine podići kvalitetu života od trenutka dijagnoze do razdoblja žalovanja nakon smrti bolesnika. Ovaj oblik skrbi bolesniku je potreban dok je kod kuće, u bolnici ili u domu za starije i nemoćne.

Nešto više o palijativnoj skrbi moći će se saznati na tribini pod nazivom „Dostojanstven završetak života“ koja će biti održana dana 11. veljače 2016. godine u Gradskoj vijećnici Nove Gradiške u četvrtak u 18 sati, povodom Svjetskog dana bolesnika.

Organizator tribine je Udruga volontera Nove Gradiške, a predavanje će održati ravnateljica Bolnice Sv. Rafael na Strmcu, Dr. Maristela Šakić, specijalist psihijatar.

Pozivamo građane Nove Gradiške i okolice da se pridruže sudjelovanju na tribini u što većem broju.