Dan planeta Zemlje

Dan planeta Zemlje

22. 04. 2008. osovana je Udruga volontera Nove Gradiške. Čuvajmo naš planet, a našoj udruzi sretan 10. rođendan

Volonterski centar u zajednici

Volonterski centar u zajednici

projekt je Udruge volontera u godini 2018.

Ukoliko želite na bilo koji način

Ukoliko želite na bilo koji način

pomoći drugim ljudima, kontaktirajte nas putem e-mail adrese, Facebooka ili telefona

Da li trebamo volonterski centar u Novoj Gradiški?
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:
20110531 kako iskazati solidarnost i potaknuti razvoj mUdruga volontera Nova Gradiška dana 31. svibnja (utorak), u 19:00 sati organizira tribinu "Kako iskazati solidarnost i potaknuti razvoj". Gosti predavači Krešimir Ćurlin i Ana Peričić, dolaze nam iz udruge "Marijini obroci".
 
Predavanje će se održati u Gradskoj vijećnici u Novoj Gradiški.
 
Marijini obroci (Mary' s Meals) su inicijativa pokrenuta da bi uspostavila projekte prehrane u školama smještenim u zajednicama gdje su siromaštvo i glad značajna prepreka tamošnjoj djeci u stjecanju obrazovanja.
Dobrotvorna udruga najprije je počela djelovati u Rumunjskoj gdje je pomagala u izgradnji domova za napuštenu djecu, zatim u Liberiji gdje je pomagala u povratku izbjeglica uspostavom pokretnih klinika, a istodobno su slali materijalnu pomoć Hrvatskoj i Bosni.
Ideja projekta Marijinih obroka jest da se djeci pomogne tako što će im se omogućiti jedan obrok dnevno u školama koje pohađaju. Na taj način djeca dobivaju poticaj da stječu obrazovanje koje im kasnije u životu može pomoći da se izdignu iz siromaštva u kojem žive. Ova jednostavna, ali učinkovita ideja dobila je potrebni zamah te danas omogućuje dnevne obroke za više od 500 000 najsiromašnije djece diljem svijeta.

http://www.marysmeals.hr/

Osnovni podaci

Udruga volontera Nove Gradiške

Kralja Petra Krešimira IV br. 13

35 400 Nova Gradiška

Registarski broj: 12001082

OIB: 51366924061

RNO: 0073245

tel: 098 688100

 Facebook logo png

udrugavolonterang@gmail.com