Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

akcije

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

o nama

Što je volontiranje?

Francuska riječ volonter (volontaire) označava osobu koja obavlja neki rad za dobrobit drugih bez novčane naknade za obavljeni posao. Volonterski rad definiran je kao neplaćeno, nekarijerističko, neprofitno, slobodno izabrano djelovanje koje se javlja u različitim oblicima. Najčešće vrsta dragovoljnog rada je sudjelovanje u aktivnostima nevladinih organizacije pojedinačno ili kao dio dobrovoljnoga društva ili grupe građana. Razlozi za uključenje u volonterski rad obično su moralne prirode i ovise o individualnom pristupu sustavu vrijednosti. Volonter se u dobrovoljni rad uključuje uglavnom radi pružanja pomoći drugim ljudima, pojedincima, grupama i rješavanja njihovih problema.

svi
Definicija volonterstva temeljena na Zakonu o volonterstvu Republike Hrvatske kaže: "Volontiranjem se, u smislu ovoga Zakona, smatra dobrovoljno ulaganje osobnog vremena, truda, znanja i vještina kojima se obavljaju usluge ili aktivnosti za dobrobit druge osobe ili za opću dobrobit, a obavljaju ih osobe na način predviđen ovim Zakonom, bez postojanja uvjeta isplate novčane nagrade ili potraživanja druge imovinske koristi za obavljeno volontiranje, ako ovim Zakonom nije drukčije određeno".

Međunarodni dan volontera obilježava se od 1985. godine svakog 5. prosinca. Prema nekim procjenama poželjno bi bilo da oko 30% stanovništva pomaže svojoj zajednici volontiranjem. U Hrvatskoj volontira tek 5% građana.

predsjednica udruge

O nama

Udruga volontera Nova Gradiška osnovana je na sam Dan planeta Zemlje, 22. travnja 2008. godine kao neprofitna, nevladina i nepolitička organizacija građana.

Udruga je dobrotvornog karaktera s ciljem obavljanja humanitarne djelatnosti i besplatne pomoći potrebitima te osiguranja i poboljšanja kvalitete življenja djece, mladih, starijih i nemoćnih osoba, kao i pomoći ustanovama koje se bave odgojem i obrazovanjem djece kao što su vrtići i škole, te socijalnom djelatnošću kao što su domovi za smještaj umirovljenika, bolesnih i nemoćnih osoba.

Promicanjem volonterstva i njegovih vrijednosti, omogućavanjem volonterskog rada svim građanima, Udruga volontera Nova Gradiška doprinosi rješavanju problema, zadovoljavanju potreba i razvoju pojedinaca, grupa, zajednica i društva.

Udruga trenutno okuplja 20 redovnih, 30 podupirućih članova i šest članova podmlatka ispod 18 godina starosti. Udruga surađuje s većim brojem dobrih ljudi koji svojim zalaganjem indirektno sudjeluju u svim aktivnostima Udruge.

Članovi Udruge volontera redovito posjećuju osmero starijih osoba, a nekoliko osoba obilazimo povremeno. Svake godine 4-5 socijalno ugroženih straijih osoba dobije materijalnu pomoć iz sredstava Udruge, ovisno o našim skromnim mogućnostima.

Svi ljudi velikog srca koji na bilo koji način mogu i žele unaprijediti rad naše Udruge slobodno nas mogu kontaktirati putem naših web stranica.

DAJUĆI NAJBOLJE OD SEBE DRUGIMA, IZGRAĐUJEMEO SEBE..:)

naslovnao namaakcijegalerija slikakontakt ng volonteri na facebooku novogradiščaning onlineekološka udruga izvorutvrda gračanicatrgovački obrt suzana