Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

akcije

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Europski tjedan mladih:

Imala sam tu čast da mi naša predsjednica dr.Vesna Oršulić da priliku da odem na Europski tjedan mladih, koji se održavao od 18. do 22. lipnja 2011. Susret mladih bio je u Slavonskom Brodu i rado sam otišla.

Imali smo razne predavače, iz raznih područja. Cilj je bio kako mlade potaknuti da prave projekte, da osnuju udruge te kako će se zaposliti ako uđemo u Europsku Uniju.

Imali smo predavačicu iz Ministarstva vanjskih poslova i europskih integracija RH. Ona nam je dala informacije kako se zaposliti ako referendum bude pozitivan i uđemo u EU. Njihova web stranica je www.eu-careers.eu

To je web adresa od EPSO-European Personal Selection Office -> sve informacije u vezi zapošljavanja. Najbolje se javiti godinu dana prije ulaska u EU, ako pozitivno završi referendum. Mogu se prijaviti svi punoljetni građani RH po principu ravnomjerne geografske zastupljenosti. Biti će obavljena testiranja a to su: Analitičko mišljenje i rješavanje problema, komunikacija, učenje i razvoj, rad s drugima, liderstvo, usredotočenost na kvalitetu. ON-LINE REGISTRACIJA na gore navedenoj web adresi.

Zatim smo imali predavanje predstavnice Ministarstva obitelji branitelja i međugeneracijske solidarnosti Martne Štabi.

savjetzamlade@mobms.hr

www.mobms.hr

www.mobilnost.hr

mladi

Evo jedne rečenice što me se dojmila od gospodina Berta Šalaja (Fakultet političkih znanosti): "Države se razlikuju koliko se razlikuju i ljudi koji žive u njima, jer nisu države načinjene od drveta i kamena, već od ljudi i njihovih karaktera (PLATON).

Žalosno je da samo 5 % mladih volontira ili su u Udrugama. Mislim da bi se više trebali aktivirati.

Pri zagovaranju naših ciljeva bitno je:
-pametno odrediti svoje ciljeve
-vladati materijom
-umrežiti se s onima koji imaju slične ciljeve
-biti strpljiv
-odabrati pristup

www.mmh.hr

Evo na kraju želim reći da sam u ta 4 dana u Sl. Brodu upoznala mnogo mladih koji su spremni nešto napraviti, mladih koji su puni ideja i nade. Još jednom se zahvaljujem svojoj Udruzi što su mi dali priliku da budem dio toga divnoga iskustva, i da steknem nova poznanstva i ideje. Imali smo interakciju s građanima na korzu, igrali čovječe ne ljuti se 4D, pjevali, svirali i još mnogo toga. Nadam se da sam vam prenijela bar djelić onoga što sam ja iskusila u ta 4 dana.

napisala: Nikolina Gerovac

-European Volunteer Centre

-UN Volunteers

naslovnanovostiakcijegalerija slikakontakt ng volonteri na facebooku novogradiščaning onlineekološka udruga izvorutvrda gračanicatrgovački obrt suzana